Kas yra tapyba pagal skaičius? - DIMO

Kas yra tapyba pagal skaičius?

Tapyba pagal skaičius – tai kūrybinis hobis, kurio metu net ir nemokantys piešti, gali pasijusti tikrais dailininkais ir nutapyti nuostabų paveikslą! Tam nereikia jokių piešimo įgūdžių, o šia veikla mėgausis tiek vaikai, tiek suaugę.

Tapybos pagal skaičius istorija

Piešimas pagal numerius buvo sukurta Dan Robbins 1951 metais Amerikoje. Norėdamas sukurti tapybos pagal skaičius rinkinį, Dan pirmiausia nupiešė originalų kūrinį, o tada uždėjo plastikinį lapą ir apibrėžė kiekvienos spalvos ir atspalvio formas. Kiekvienai formai buvo priskirtas skaičius ir atitinkama spalva. Šis laisvalaikio užsiėmimas labai greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Lietuvoje ši veikla taip pat tampa vis populiaresnė.

Tapyba pagal skaičius
Pirmasis tapybos pagal skaičius paveikslas „Abstract No. 1.“, sukurtas Dan Robbins

Tapymo procesas

Tapyba pagal skaičius

Tapybos pagal skaičius drobė yra padalinta į įvairiausias formas, kurios sužymėtos skaičiais. Kiekvienas skaičius atitinka tam tikrą spalvą. Nutapius kiekvieną formelę atitinkama spalva, gaunamas vientisas paveikslas, tikras meno kūrinys, nutapytas Jūsų rankomis.

Tapybos pagal skaičius paveikslai gali būti įvairūs: nuo nedidelių ir nesudėtingų, skirtų vaikams, iki įspūdingų, įmantrių, skirtų suaugusiems. Galima tapybos rinkinį rinktis pagal sudėtingumą – kuo mažiau spalvų ir formų, tuo lengviau bus tapyti, jei pasirinktas rinkinys yra iš smulkių detalių, turi daug spalvų, tokiam paveikslui prireiks kantrybės ir Jūsų kruopštumo. Galutinis rezultatas, be abejonės, bus nuostabus, o jausmas, kad tai Jūsų rankų darbas – nepakartojamas!